Légtechnika

A különböző létesítmények (közintézmények, irodaházak, kis- és nagy kereskedelmi épületek stb). működését biztosító rendszerek üzemeltetése és karbantartása az Európai Uniós előírásoknak kell, hogy megfeleljen az elkövetkező időszakban.
Ezek közül a légtechnikai rendszerek tisztításával az elmúlt évtizedben csak esetileg foglalkoztak, a lerakódott por és szennyeződés a hatásfokot (szállított levegő mennyiséget) jelentősen lerontja, egészségkárosító hatása bizonyított.

A szennyezett légtechnikai rendszerekben megbetegedést okozó baktériumok telepedhetnek meg, melyek veszélyt jelenthetnek az ott dolgozókra.
Az eltömődött rendszerek hatásfokának biztosítása érdekében az üzemeltetők növelik a gépek (ventilátorok) elektromos motorjainak fordulatszámát, amely az élettartam szempontjából kedvezőtlen, illetve többlet energia költséget is jelent.

A légtechnikai rendszerekben lévő szennyeződések tűzveszélyesek és elősegítik a tűz tovább terjedését. Az igényesen kialakított létesítmények messzemenően megfelelnek a tűzvédelmi előírásoknak, azonban az elhanyagolt légtechnikai rendszerekkel jelentős veszélyhelyzetbe kerülnek.
A létesítmények biztonságos üzemeltetéséhez a légtechnikai rendszerek időszakos tisztítása elengedhetetlen feladat.

A légtechnikai rendszerek tisztítását speciális technológiával és gépsorral végezzük, mely a világ több országában elfogadott és bevált szolgáltatás. A munkavégzéshez korszerű segédszerkezeteket, emelőgépeket alkalmazunk.

A légtechnikai rendszerek tisztításának folyamata:

  • Munkavégzés megkezdése előtt videokamerás felvételt készítünk a légtechnikai rendszer állapotáról
  • Speciális technológia szerinti gépekkel, eszközökkel elvégezzük a rendszer részeinek tisztítását
  • Gondoskodunk a keletkezett hulladék szakszerű kezeléséről, veszélyes hulladéktárolóba történő dokumentált leadásáról
  • Munkavégzés után videokamerás felvételt készítünk a légtechnikai rendszer tisztítás utáni állapotáról.
  • Ellenőrizzük a légtechnikai rendszer működését

Dokumentáljuk az elvégzett munkát, melyet átadunk a Megbízónak.